



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 49 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 2.402 GHz to 2.48 GHz |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 32 kb |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Current - Receiving | 13 mA |
| Current - Transmitting | 10.5 mA to 16 mA |
| Output Power | 4 dBm |
| Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| Sensitivity (dBm) | -93 dBm |
| Schedule B | 8517690000 |
| Standard | Bluetooth |
| Protocol | Bluetooth v4.2 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
